ЗНО-2015р

Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року

Підготовка до ЗНО

План роботи ХПБЛ по підготовці учнів до ЗНО 2015 та ДПА 2015

Роз’яснення МОНУ щодо проведення ДПА та ЗНО у 2015 році

Зовнішнє незалежне оцінювання 2015

НАКАЗ МОНУ ВІД 01.10.2014 №1120

 

Про деякі питання проведення зовнішнього

незалежного оцінювання результатів навчання,

здобутих на основі повної загальної середньої освіти,

для осіб, які виявили бажання вступати до

вищих навчальних закладів України в 2015 році

Відповідно до частини третьої статті 45 Закону України “Про вищу освіту”, статті 34 Закону України “Про загальну середню освіту” наказую:

1. Затвердити Перелік навчальних предметів, з яких особи, що виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2015 році, проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, що додається.

2. Встановити, що в 2015 році:

1) зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України, проводитиметься у квітні – липні;

2) кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку, затвердженого пунктом 1 цього наказу;

3) зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури є обов’язковим для усіх абітурієнтів, які бажають здобувати вищу освіту за ступенем молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста) та бакалавра (спеціаліста або магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань);

4) результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (базовий рівень – українська мова) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року.

3. Українському центру оцінювання якості освіти (Лікарчук І.Л.) забезпечити відповідно до частини третьої статті 45 Закону України “Про вищу освіту” погодження цього наказу з громадськими об’єднаннями керівників вищих навчальних закладів, зареєстрованими в установленому законодавством порядку.

4. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю.Г.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Совсун І.Р.

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр                                                    С. Квіт

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства освіти і науки України

01.10.2014 № 1120

ПЕРЕЛІК

навчальних предметів, з яких особи, що виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2015 році,

проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

1. Українська мова і література.

2. Історія України.

3. Математика.

4. Біологія.

5. Географія.

6. Фізика.

7. Хімія.

8. Англійська мова.

9. Іспанська мова.

10. Німецька мова.

11. Російська мова.

12. Французька мова.

Директор департаменту вищої освіти                 Ю. Коровайченко

НАКАЗ МОНУ

Наказ Про деякі питання проведення ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

Наказ Про підготовку до проведення ЗНО результатів навчання, здобутихна основі повної загальної середньої освіти

Сайт Зовнішнього Незалежного Оцінювання

 

Поради учням для підготовки

до зовнішнього незалежного оцінювання

 

1. Ознайомтеся з офіційними документами та матеріалами, що описують процедуру тестування з іноземної мови. Увага! Найповнішу збірку документів і матеріалів зовнішнього незалежного оцінювання ви знайдете на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) за адресою: www.testportal.gov.ua.

2.      Ознайомтесь з програмовими вимогами зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови, вимогами до освітньої підготовки учнів з іноземної мови, з формами тестових завдань ЗНО з іноземної мови.

3.      Доберіть навчальну літературу для підготовки до зовнішнього оцінювання: «Зовнішнє оцінювання з іноземної мови. Інформаційні матеріали» (силабус), шкільні підручники, посібники, довідники, збірки тестових завдань з іноземної мови. Обережно ставтесь до тестів, придбаних на книжкових ринках, у магазинах. Інколи такі збірники готуються не фахівцями, у них публікуються неякісні завдання, допущені  фактологічні помилки. Ми радимо Вам користуватись лише виданнями, що рекомендовані до друку Міністерством освіти і науки України, Інститутом педагогіки АПН України, Українським центром оцінювання якості освіти.

4.      Повторюйте навчальний матеріал, систематизуйте його.

5.              На основі обсягу матеріалу для повторення визначте приблизний час підготовки кожної теми Програмових вимог (у годинах). Додайте до нього резерв часу (орієнтовно 1 год. на кожну тему) та розпишіть отриману суму по днях і місяцях так, щоб завершити підготовку до дати зовнішнього оцінювання з іноземної мови. Дотримуйтесь виробленого плану підготовки.

6.      Тренуйтеся працювати із завданнями у тестовій формі. Не залишайте не виконаними завдання, що викликають труднощі. Намагайтеся з’ясувати причини ваших помилок.

7.      Візьміть  участь у пробному тестуванні.

8.      Цікавтесь матеріалами тестування на сайті Українського центру оцінювання якості

освіти www.testportal.gov.ua.

 

Рекомендації в допомогу учневі щодо

тактики виконання тестів

  • Для того, щоб Ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій екзаменаційній обстановці, пропонуємо деякі найбільш прямі й універсальні рецепти із приводу тактики їхнього виконання.
  • Тренуйтеся! Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше тестів – просто заради тренування. Це дає можливість познайомитись з типовими конструкціями тестових завдань, а також отримати досвід самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.
  • Поспішайте! Тренуйтеся із секундоміром у руках. Засікайте час виконання тестів, обмежуйте його.
  • Пропускайте! Треба навчитися пропускати складні або незрозумілі завдання. Пам’ятайте: у тесті завжди знайдуться такі, з якими Ви обов’язково впораєтеся. Просто нерозумно недобрати балів тільки тому, що Ви не дійшли  до «своїх» завдань, а «застрягли» на тих, навчальний матеріал яких невідомий. Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів» і починається з легких питань, то не варто пропускати всі перші завдання.
  • Читайте завдання до кінця! Поспіх не повинен приводити до того, що Ви будете намагатися зрозуміти умови завдання за «першими словами» і добудовувати кінцівку у власній уяві. Це правильний спосіб зробити прикрі помилки в  питаннях.
  • Не засмучуйтеся! Навіть якщо Вам здається, що Ви допустили занадто багато помилок і просто завалили тест, пам’ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні Ваших результатів з іншими може з’ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку Ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний.