2014 рік – Рік Тараса Шевченка

План заходів Харківського професійного будівельного ліцею на відзначення 200 – річчя від дня народження Т.Г.Шевченка
УКАЗ Президента України Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

26.03.2014 року у Харківському професійному будівельному ліцеї в рамках обласного огляду-конкурсу художньої самодіяльності та технічної творчості, з нагоди 200-річчя від дня народження славетного Тараса Григоровича Шевченка  відбувся звітний концерт «Дзвенять Кобзареві струни».

Захід було організовано та проведено з метою підвищення інтересу учнівської молоді до творчої діяльності, розвитку художніх здібностей, відродження національної культури, створення умов для виховання гармонійно розвинутої особистості, формування естетичного смаку в учнів та підвищення патріотичного духу.

Тематична направленість концерту була представлена літературно-музичними та хореографічними композиціями, віршованою поезією, пісенною творчістю.

Технічна та декоративно – прикладна творчість учнів була представлена різноманіттям цікавих ідей та вмінь створювати і відображати красу навколишнього світу.

Відзначення ювілею з нагоди дня народження Т.Г. Шевченка набуває особливого звучання й актуальності, адже це ще раз доводить, що на улюбленій Кобзарем землі живуть справді достойні й талановиті люди, які знають і шанують творчу спадщину нашого Національного генія, всіляко популяризують її. Ми живемо на землі, навіки пов’язаній з іменем Великого Кобзаря, який був справжнім митцем, найщирішим патріотом нашої рідної України.

«Любіть свою Батьківщину і рідну мову так, як любив покійний Тарас Шевченко. Для його пам’яті це буде найкращою нагородою і нерукотворним пам’ятником».

А. Р. Церетелі

13.03.2014 року у Харківському професійному будівельному ліцеї пройшли виховні години на тему: «До дня пам’яті Т.Г. Шевченка», з нагоди відзначення 200 – річчя від дня народження славетного українського поета та художника Тараса Григоровича Шевченка.

Святкування в ліцеї дня народження видатного українського поета
Т. Г. Шевченка вже стало традицією. Цього року виховні години проводилися з метою ще раз згадати Великого Кобзаря, увічнити його славу; розширити знання учнів про життя і творчість Т.Г.Шевченка; сприяти вихованню національної самосвідомості учнів; формувати громадянську і загальнокультурну компетентності; виховувати любов до національної культури, прагнення бути справжніми українцями; виховувати почуття гордості за Україну. Виховні години проводились з використанням мультимедійного обладнання та показом презентацій.

14.02.2014 в Харківському професійному будівельному ліцеї викладачем української мови і літератури Михайлик Ольгою Олексіївною були проведені Шевченковські читання « І на оновленій землі…»

03.лютого 2014р. у читальному залі бібліотеки Харківського професійного будівельного ліцею оформлено тематичну виставку на тему: «Світоч української літератури».до відзначення – 200 річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

Для учнів ліцею бібліотекарем Федорук О.М. було проведено бібліографічний огляд творів Т.Г.Шевченка.

Епіграфом до огляду були слова самого Кобзаря:

Свою Україну любіть,

Любіть її во врем’я люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа  моліть!

У цих словах нашого незабутнього Кобзаря – весь зміст його нелегкого, але яскравого життя. Любити свою Україну, свій народ, всім своїм життям приносити користь людям – такий приклад залишив  Тарас Шевченко всім поколінням  українців.

 

21.02.2014р на відзначення Міждународного дня рідної мови в Харківському професійному будівельному ліцеї викладачем української мови і літератури Михайлик О.О. проведено урок-мандрівку:

«Ну що б, здавалося, слова.

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється – ожива, як їх почує!».

Т.Г. Шевченко

Метою даного заходу визначено прищеплення любові і поваги до української мови – запашної квітки в чудовому букеті мов народів світу, розкриття значення поетичного слова Тараса Шевченка в утвердженні нової української літературної мови на основі використання живомовних, розмовних, фольклорних, літописних, давньоукраїнських книжних джерел.

Було проведено конкурс стіннівок учнів ліцею.