Коротка історія закладу

Історія Харківського професійного будівельного ліцею

Історія Харківського професійного будівельного ліцею почалася після закінчення Великої Вітчизняної війни. Проблеми післявоєнного періоду відбудови стали причиною організації шкіл ФЗО, бази підготовки робітників на виробництві. Потрібні були спеціалісти на відбудову зруйнованої війною країни.

Необхідно було в короткий термін підняти ХарківФото 1 Коротка історія закладу з руїн, відбудувати його, а кваліфікованих робітників не вистачало.   У листопаді 1947 року була організована школа фабрично-заводського навчання ФЗО № 15. Знаходилася вона по вулиці Височиненко 2. Школа була створена для відновлення зруйнованого війною господарства, де навчалося декілька десятків чоловік. Термін навчання був прискореним.

У 1955 році школа ФЗО була реорганізована в школу з 2-х річним терміном навчання і була розміщена в новому корпусі по вулиці Івана Камишева 16/12.

Фото 2 Коротка історія закладуУ 1956 році відбулася реорганізація і школа стала будівельним училищем № 3 (наказ профтехосвіти №3 від 03.01.1956 р.).

За період з 1960-1980 роки був побудований навчальний корпус, виробничі майстерні, 5-ти поверховий гуртожиток, їдальня, спортивний зал, стрілецький тир. Будівництво всіх об’єктів велося силами працівників і учнів училища.

У 1961 році на базі будівельного училища №3 організували міське професійно-технічне училище №8 (наказ по профтехосвіті №153 від 16.01.1961 р.).

З 1966 року училище почало підготовку кадрів для ТДВ «Житлобуд-2».

У 1970 році училище перейшло на підготовку фахівців з 3-х річним терміном навчання.

У 2003 році училище було перейменоване в «Харківський професійний будівельний ліцей» (наказ Головного управління освіти і науки №277 від 25 червня 2003 року).

За роки свого існування в ліцеї отримали знання більш ніж 15 тис. кваліфікованих робітників з професій: муляр, столяр будівельний, монтажник гіпсокартонних конструкцій, штукатур, маляр, столяр-паркетник, лицювальник – плиточник , квітникар, флорист, реставратор декоративно – художніх штукатурок і ліпних виробів, реставратор декоративно-художніх фарбувань, оператор комп’ютерного набору, контролер-касир.

Фото 3 Коротка історія закладу

Учні, що вчились у МПТУ №8 зводили будинок політосвіти, готель «Мир», кіноконцертний зал «Україна», лікарняні корпуси лікарень № 15, 4, будували житлові комплекси на Олексіївці і північній Салтівці.

МПТУ № 8 занесено в книгу пошани Московського району м. Харкова, воно двічі лауреат республіканської премії Держкомітету професійної освіти України. За участь в створенні водного каналу Дніпро – Донбас – Харків училище отримало подяку міністра спеціальних будівельних робіт України.

Практичне навчання майбутніх фахівців – це одна зі складових усього процесу формування професіоналів. Для цього в стінах ліцею створенні всі умови. Виробнича практика проходить на підприємствах і в організаціях міста, з якими ми маємо давні і взаємовигідні стосунки. Наші випускники успішно працюють майже на всіх підприємствах та установах міста.

Випускники ліцею користуються попитом на ринку праці професій. Після закінчення навчального закладу учні отримують диплом кваліфікованого робітника державного зразка та атестат про повну загальну середню освіту. Багато з них, закінчивши надалі інститути і університети, стали керівними працівниками.

Більше 40 років ліцей шефствує над ветеранами Великої Вітчизняної Війни 4 – ої Гвардійської танкової Армії. Силами ветеранів і учнів, що вчаться в ліцеї створений один з кращих в Харкові музей  бойової слави імені Героя Радянського Союза В.І. Зайцева – генерал-майора, прославленого воєначальника періоду Великої Вітчизняної Війни.

Прекрасний, а головне стабільний педагогічний колектив – запорука успіхів його учнів. А очолює цей колектив педагогів-однодумців Іван Іванович Радченко, який пропрацював більше 40 років в системі профтехосвіти.